bilgi@electropazar.com.tr

  (0224) 452 66 11

2.EL ÜRÜN

Güvenlik Kamera Servisi

Güvenlik Kamera Sistemleri hayatın birçok alanında kullanılan vazgeçilmez ürünlerdir. Personel takibi, hırsızlık önlemi, iş güvenliği, üretim kalitesi, giriş çıkış kontrolleri gibi birçok alanda kullanılır. Ülkemizde kamera sistemlerinde bir çok marka kullanılmaktadır.

Kamera sistemleri yıllar içinde yıpranır, bozulur ve çeşitli arızalar verebilir. Zaman içinde sadece görüntüden ibaret kalmış, fonksiyonunu yitirmiş güvenlik kamera sistemlerini görmek mümkündür.

Güvenlik sistemleri hep ya da hiç kuralına göre çalışır. Sistemde mevcut küçük bir aksaklık tüm sistemi işe yaramaz hale getirebilir. Bu yüzden belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir.

Kamera sisteminde bulunan IP kamera, DVR veya NVR cihazları, Harddisk ve diğer elemanlar arızalanabilir. Bu ürünlerin genelde tamiri mümkündür. Kargo yoluyla veya elden servisimize ulaştığında arıza tespiti ücretsizdir. Gerekli fiyat bilgileri verilir. Onaylandığında tamir işlemine başlanır. Tüm marka ve model kamera sistemlerinin teknik servis hizmetleri ile ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Sensör, power kart, anakart, mekanik sorunlar, tamir, bakım, değişim, onarımı Bursa Electropazar  (Electroservis garantisiyle.) Sıfır ürünlerde, tüm modeller için uygun fiyatlar Electropazar’da.

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ BİRKAÇ ÖNEMLİ BİLGİ:  1- Yeni sistemlerde sabit ip gerekmez. Kamera sisteminiz cep telefonunuzdan izlenebilir. 2- Güvenlik sisteminizin bakım ve temizliği daha fazla verim almanızı sağlar. 3- Kamera kayıt cihazınızda bulunan harddisk arızalandığında tamiri veya değişimi gerekir. 4- IP kamera sistemleri yeni sistemlerdir. Yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Analog kamera sistemlerinden farklı olarak IP kamera sistemleri internet alt yapısı ile çalışmaktadır. NVR (Network Video Recorder) kayıt cihazı sayesinde her kamera birden fazla kanalda kayıt yapabilmektedir. Her kameranın kendisine ait ayrı IP adresi bulunmaktadır. Gelişmiş teknoloji sayesinde daha kaliteli ve yüksek çözünürlükte görüntü elde edilebilmektedir. Kamera sistemleri internet üzerinden cep telefonundan ve bilgisayardan izlenebilir. Kayıt cihazı kurulum yaptığınız yerde internete bağlanır. Sonra kayıt cihazının ağ ayarlarından cihazın IP adreslerini bağlı olduğunuz modeme göre ayarlanır. Modemin ayarlar kısmından kayıt cihazının portları yönlendirilir. Bu işlemlerden sonra cep telefonuna veya bilgisayara gerekli izleme programı indirilip kurulur. Bu programın içerisindeki ayarlar yapıldıktan sonra kamera sistemine bağlanarak cep telefonundan veya bilgisayardan kamera görüntüleri izlenir. Gelişen teknoloji ile birlikte değişik izleme çeşitleri ve gelişmiş cihazlar üretilmiştir. 5- Kamera sistemlerinin kurulum aşamasında tüm detaylar kaliteli görüntü ve sağlıklı kayıt sistemi için önemlidir. 6- Kamera sistemlerinin kurulumunda, kullanılacak kameranın teknik özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğu önemlidir. 7- Diğer unsurlar örneğin kablo kalitesi, kablo uyumluluğu, konnektörler, görüntü taşıyıcı elemanlar önemlidir. 8- Kayıt sisteminin kararlı çalışabilmesi çok önemlidir. Kayıt sistemi arızalarının genelde farkına varılmaz. Ancak acil durumlarda fark edilir ve çok değerli kayıtların orada olmadığı görülür. Geri dönüşü mümkün değildir. 9- Kullanılacak mekanın ışık kapasitesi, kameranın pozisyonu yeterli olmalıdır. Doğru özelliklerde kamera, lens ve görüntü taşıyıcı yardımcı elemanlar kullanılmalıdır. 10-Klasik video kayıt cihazları günümüzde artık yerlerini dijital kayıt cihazları ve bilgisayar tabanlı kayıt sistemlerine bırakmışlardır. Bu iki sisteminde kendilerine göre avantajları veya dezavantajları bulunur, dolayısı ile sistem satın alınmadan önce tercih doğru yapılmalıdır ki sistem verimliliği doğru yönde kullanılabilsin. 10- Güvenlik Kamera Sistemleri doğru kurulmuş ve gereken şartlara dikkat edilmişse uzun yıllar hizmet edecek sistemlerdir. 11- Güvenlik kamera sisteminiz çevre şartları yada elektriksel problemlerden dolayı arızlar çıkartabilir, bu gibi durumlarda teknik servis desteği almak faydalıdır.

0224 452 66 11  Bursa Electropazar

Neutron servisi, dahua servisi, cenova servisi, samsung kamera servisi, s avenir servisi, ip kamera teknik servisi, analog kamera servisi, ahd kamera servisi, Bursa, istanbul kamera servisi, kayıt cihazı, modem port yönlendirme, nvr kayıt cihazı servisi,